Kategorie

Golfový areál v Hluboké nad Vltavou

Golfový areál v Hluboké nad Vltavou má jedinečnou historii, tato lokalita je výjimečně dochovaným příkladem postupné hospodářské a estetické kultivace krajiny, prováděné v okolí šlechtického sídla v průběhu několika staletí. Krajinářský park na Podskalské a Poříčské louce se vyznačuje jedinečnou prostorovou kompozicí, tvořenou jednoduchým terénním reliéfem rozsáhlých luk s promyšleně rozmístěnými porosty, skupinami a solitérami dřevin s výrazným zastoupením dlouhověkých dubů.

 Pro celý areál je charakteristické velkorysé měřítko rozmístění jednotlivých kompozičních prvků. Jedná se o výjimečný příklad pochopení a aplikování principů významných anglických krajinářů 18. stol. Dne 23. 7. 1999 byl zahájen první trénink golfu na cvičné louce, zřízené posekáním Poříčské louky, a to na ploše cca 300 x 250 m. Povědomí o ní se rychle rozšířilo a cvičnou louku začali navštěvovat zájemci z řad místních občanů i z Českých Budějovic a okolí. 

V roce 2000 začal provoz cvičné louky a veřejného hřiště. Zejména veřejně přístupné hřiště začalo být hojně využíváno jak začátečníky, tak i zkušenými hráči. Oficiální otevření hřiště a zahájení činnosti klubu se konalo 13. 5. 2000. Kromě představitelů obce a okresu se zahájení zúčastnil i tehdejší prezident ČGF p. Hanuš Goldscheider. 19. srpna byl na veřejném hřišti uspořádán první golfový turnaj „Hlubocký čáp.“ 

Zájem o golf na Hluboké se stále zvyšoval. Proto bylo na hlubocké Podskalské louce postaveno osmnáctijamkové hřiště PAR 71, délka 5 900 m - jeho otevření bylo plánováno na 7. září 2002. Na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti od roku 2007 prováděn každoroční redesign jamek. Hřiště se tedy každý rok mění a hráči, kteří hřiště 5 – 6 let nenavštívili, jej nepoznávají v dobrém slova smyslu. V listopadu roku 2015 bylo hřiště podruhé znormováno a na hráče tak čekají nové možnosti při turnajových hrách. PAR hřiště zůstal 72 a délka je 5 786 m. 

V současné době se zaměřujeme také na nováčky, pro které pořádáme golfové kurzy pro začátečníky. Zájemci mohou vybírat s bohaté nabídky golfových kurzů, kterých se mohou účastnit sami, s přáteli, případně darovat kurz jako dárek. Každý sport potřebuje určitou členskou základnu a tato členská základna se buduje od těch nejmenších a nejmladších. Mluvíme o základně juniorského golfu. Pro naše juniory máme připravené golfové kurzy, speciální juniorské kempy a také juniorské členství. Každý měsíc se pro malé golfisty koná dětský turnaj, kterého se účastní a rodiče jim zpravidla nosí bagy a jsou jejich poradci. 
 

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.