Kategorie

Hybrid nebo železo?

Hybrid je golfová hůl, která dnes pozvolna přebírá místo dlouhým železům. Hodit se vám bude především při hře v horších terénech nebo ve vysoké trávě. Díky jeho dlouhé duté hlavě pro vás nebude tráva mimo fairway velký problém. Jeho úzká a malá líc se v ní navíc méně zasekává.

Co se týče spinu, ten hybridy generují méně než dřeva a naopak více než železa. Díky tomu míček snáz zastaví tam, kde chcete. Hůl také hodně odpouští a pro svou univerzálnost se dá využít v nejrůznějších situacích.

Loft
Lofty hybridů se pohybují někde mezi 18 a 27 stupni. Dokáží se tak snadno vyrovnat železům nižších čísel. Jejich odpaly navíc dosahují větších vzdáleností. Oproti fairwayovým dřevům jsou však se stejným loftem znatelně kratší.

Shaft
Shaft má značný vliv na kontrolu míče. Čím je kratší, tím máte míček více pod kontrolou a naopak. Kvůli snížení váhy jsou shafty nejčastěji vyráběny z grafitu. V porovnání s fairwayovými dřevy jsou o 4 až 7 cm kratší. Oproti železům je jejich shaft o něco delší.

Nastavitelnost
Stejně jako některá dřeva, i hybridy disponují možností přenastavit loft až o 5 stupňů. Méně častý je už nastavitelný směr líce hole a dodatečná závaží pro úpravu jejího těžiště.

Hybridy dnes představují náhradu za železa 2 až 5. Jsou vhodné pro hru z vysoké trávy i z fairwaye. Rány jsou delší a rychleji zastavují. Pokud vám však vyhovují nižší trajektorie letu a delší zastavování míče, nebude pro vás hybrid to pravé.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.