Kategorie

Jak puttovat do svahu?

Ani na tak malé ploše golfového hřiště, kterou představují greeny, se nevyhnete kopcům nebo hrbolům. Existují jamkoviště, na kterých si dokonce i zkušení hráči vylámou zuby. To proto, že nedokáží správně odhadnout jeho zakřivení. Rány navíc pak mohou pěkně mrzet.

Puttování na nerovném greenu je obtížné hlavně kvůli vizualizaci samotného puttu. Začátečníci a hráči s vyšším handicapem mají navíc tendenci směřovat míček přímo do jamky, i když si sklon jamkoviště žádá něco zcela jiného.

Jestli se svah dotýká dráhy vašeho puttu ze strany, měli byste najít záchytný bod na vrcholu oblouku a zamířit právě na něj. Nebojte se mířit jinam. Některé greeny jsou natolik strmé, že je hlava vašeho putteru nasměrována úplně mimo jamku.

Pokud chcete takto obtížné putty proměňovat, musíte se naučit sklon greenu číst. Obětujte tak hodinku nebo dvě a zajděte si počíst na tréninkový putting green.

Jak trénovat čtení greenu?

Opakovaně se snažte trefit jamku z problémového místa až do nalezení bodu vrcholu v oblouku. Pak se váš míček stočí správným směrem a skončí v jamce. Až se vám to podaří, najděte si místo jiné a zkoušejte dál.

Při puttování ve svahu platí, že úder do kopce je mnohem jednodušší než ten z kopce. To byste měli mít na paměti už ve chvíli, kdy si přihráváte z fairwaye. Proto se vždycky snažte hrát tak, abyste na nerovném greenu puttovali směrem vzhůru k jamce.

Pokud puttuje z pozice pod jamkou, váš úder by měl být kratší, jinak totiž riskujete těžký putt zpátky.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.