Kategorie

Jak správně chipovat?

K čemu jsou vám ty parádní dlouhé rány, ze kterých zbytek hřiště oněmí, když se pak na green dostáváte natřikrát? Kouzlo golfu tkví především v krátké hře, a proto vám dnes poradíme, jak se s ní popasovat. Jaké jsou tedy důležité prvky úspěšného chipu?

Zaujměte správný postoj
Správný postoj je základem všeho, proto při jeho formování volně spusťte paže, aby mohl být váš švih zcela uvolněný.

Svůj postoj mějte lehce otevřený, špička přední nohy by měla směřovat mírně směrem k jamce. Šířka postoje je o pocitu, doporučuje se však užší, než je tomu u delších ran železem.

Je obvyklé, že se při chipování drží hůl níže, než při klasické ráně železem. Stejně jako šířka postoje je ale i držení hole ryze individuální.

Nastavte optimální pozici balonu
U klasického chipu si můžete míč posunout do středu, případně ho umístit blíže k zadní noze. Rozhodně byste ho ale neměli mít dál, než za vnitřní částí chodidla.

Pohybujte plynule tělem
Pohyb těla při chipování se velmi podobá pohybu při puttování, ačkoliv existují nejrůznější techniky lišící se třeba v míře zalomení zápěstí. Důležité je, abyste provedli plynulý pohyb. Délka vašeho nápřahu by měla být stejná jako délka protažení při zachování hlavy hole v nezměněné poloze. Vaše hůl stejně jako vaše pravá dlaň musí procházet skrz míč směrem k jamce.

Neustále mějte oči na míčku. Jestliže do něj nezměníte rychlost, ani tělo nezmění svou výšku. Pokud se narovnáte, hrozí, že zasáhnete pouze horní část míče.

Velkou chybou, která se objevuje především u začínajících golfistů, je přehnaná aktivita v zápěstí. Tím míč do vzduchu nedostanete. Raději to nechte na holi a pohybu těla. Pokud totiž provedete plynulý pohyb a holí správně prošvihnete míček, její loft ho vystřelí vzhůru. Jestliže váš míček obklopuje hustá tráva, nebojte se razantního švihu. Pamatujte ale, že nesmíte v momentě kontaktu hole s míčkem zpomalit nebo se zaseknout.

Zvolte si ideální hůl
Chipovat se dá téměř sedmdesáti procenty holí, které ve svém bagu najdete. Začátečníci by však měli do rukou vzít především pitching wedge, devítku anebo osmičku železo.

Mějte na paměti jednu věc, čím delší hůl si vezmete, tím bude let vašeho míče nižší a kratší s delším doběhem.

Není snadnějšího způsobu jak zjistit změnu křivky letu a poměru vzdáleností, jimiž míč urazí vzduchem a po dopadu na zem, než testováním holí při tréninku. Díky tomu bude vaše hra variabilnější a tak se snáze rozhodnete, jakou přihrávku v konkrétní situaci využít.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.