Kategorie

Jak trénovat hru z bunkeru?

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Pořekadlo, které platí snad úplně všude. Ani v golfu tak není výjimkou, i když v našem případě jde spíše o pískoviště. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů, které vám ukážou, jak odpaly z písku trénovat efektivně.

Trénujte v tvrdém písku
Půjde vám to lépe. Ale co když je v bunkeru velké množství písku a ten je příliš sypký? Vezměte kousek dřevěného prkénka a vsuňte ho přibližně 3 centimetry pod povrch písku. Vytvoříte si tak tvrdou základnu, která vám umožní jednodušší prošvihnutí hlavy hole i její odraz od povrchu písku.

Neměňte velikost nápřahu
Délku odpalu se nesnažte regulovat výškou nápřahu, ale raději množstvím písku, které při úderu vezmete s sebou. Čím více písku, tím kratší odpal a naopak.

Nemějte z písku respekt
Když víte, jak míček z písku zahrát, není to vůbec složité. Přistupujte ke hře z bunkeru jako ke standartnímu úderu.

Technika švihu se v bunkeru liší
Švih při hře z písku není shodný se klasickým švihem. Zaujměte mírně otevřený postoj s míčem zhruba v ose těla. Aby se vám hůl nezařízla do písku a lépe se od sypkého povrchu odrazila, mírně ji otevřete. Osu svého těla se snažte držet beze změny, nepřenášejte váhu vpravo. Váš nápřah by měl mít strmý a udeřit do písku 5 až 10 centimetrů před míčem. Dbejte na to, abyste holí míč prošvihli a nezasekli se. Mějte také na paměti, že směr švihu musí být mírně vlevo od vašeho cíle.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.