Kategorie

Jak vybrat golfovou rukavici pro začátečníka?

Golfová rukavice je výbavou, která vás doprovází téměř při každém úderu. Její vhodný výběr pro začínajícího golfistu není nikterak složitý, přesto vám v našem článku ukážeme, podle jakých pravidel byste měli postupovat.

Na jakou stranu hrajete? Největším úskalím je rozhodnout na kterou ruku si rukavici pořídíte. Neplatí zde totiž vždy pravidlo, že praváci na levou rukou a naopak. Existuje totiž velká spousta hráčů, kteří píší pravou, ale hrají nalevo.

Na jakou ruku tedy rukavice patří?
Rukavici byste měli mít nasazenou na ruce, která je při držení hole blíže jejímu konci. Při výběru v obchodě si tedy vezměte hůl do ruky a přesvědčte se, na jakou stranu opravdu hrajete.

Kožená nebo syntetická?
Pokud s golfem teprve začínáte, jistě bude mít větší smysl investovat do levnější syntetické rukavice. Jednak se kvůli nesprávnému držení hole dost opotřebovává a zabrat ji dá i intenzivní trénink. Musíte se zkrátka smířit s tím, že je rukavice spotřebním zbožím a především v začátcích ji tak budete muset čas od času vyměnit.

Jaký je mezi nimi rozdíl?
Rozdíl mezi syntetickou a koženou rukavicí poznáte až ve chvíli, kdy vezmete do ruky hůl. Pravá kůže vám při jejím uchopení dá pocit lepšího kontaktu.

Jakou zvolit velikost?
Vaše rukavice by vám měla padnout tak akorát. To prostě poznáte. Je tedy důležité, vyzkoušet si ji před pořízením přímo v obchodě. Pokud si koupíte rukavici menší, bude vás škrtit, ta větší vám zase bude překážet při odpalu.

Proč vlastně rukavici používat?
Jsou hráči, kteří se bez rukavice bez problému obejdou. Při tréninku, kdy odpal střída odpal, ji ale ocení téměř každý. Bez ní vám totiž na ruce vzniknou puchýře a nepříjemné odřeniny. Rukavice tak plní především ochranou funkci. Další její funkcí je přilnavost ke gripu. S ní tak budete mít nad svým odpalem větší kontrolu.

Podívejte, jaké rukavice pro vás máme www.digitalgolf.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.