Kategorie

Jaká je rychlost golfového míčku?

Rychlost letícího míče je vyšší než rychlost hole. Důvodem je to, že se balón při ráně deformuje a tak od hole jakoby odskočí. Tím dosáhne vyšší rychlosti než hlava hole, jenž se při nárazu zpomalí.

Co na to Guinnes? Oficiálně zaznamenaný, nejrychleji letící golfový míč je z roku 2013, kdy se jeho rychlost vyšplhala až na 349, 38 km/h.

Ty úplně nejdelší rány dosahují v počátku rychlosti kolem 330 a 340 km/h. Hlava hole při těchto úderech ukazuje něco mezi 220 a 230 km/h. V momentě úderu je tedy míček skoro o půlku rychlejší než hlava hole.

Jaký je průměr u profesionálů a amatérů?

Hráči na PGA dosahují v průměru rychlosti 270 km/h s průměrnou rychlostí hole 182 km/h. Rychlost u žen je 225 km/h u míče a 151 km/h u hlavy hole. Amatérští golfisté pak pálí průměrně 214 km/h. Pokud vás zajímá víc, mrkeněte sem.

Rychlost ale ještě nerozhoduje o vašem golfovém umu. Mnohdy je totiž na úkor s přesností. Dnešním trendem je tedy omezit rychlost a soustředit se na vytyčený cíl.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.