Kategorie

Jaké jsou nejčastější chyby při provádění švihu?

Žádný golfový profesionál z nebe nespadl. Všichni začínají úplně stejně. Učí se z chyb. Rozdíl je v tom, že někdo prostě chybuje víc. I příčiny chyb se však můžou lišit. Přesto se dají zařadit do čtyř základních skupin.

Nesprávné držení golfové hole
Značné procento golfistů doplácí na nesprávné nebo na ne zcela správné držení hole. Jejich rány jsou nepřesné a dosahují kratších vzdáleností.

Nedokonalé držení hole zapříčiní špatnou pozici hlavy při trefení míče. Může váš švih také nasměrovat nesprávným směrem, nebo vám zablokovat zápěstí. Poté nejste s to provést švih a váš úder je silový. Převaha síly nad švihem je při hře velmi nežádoucí. Můžete se snažit sebevíc, míček vás prostě neposlechne.

Nesprávné držení těla
Špatné držení těla je častou chybou, jenž se projevuje už při oslovení balónu. Největším problémem je příliš velký odstup od míče, nebo naopak hluboký předklon. Další chybou může být i nevhodné založení hole za míč. Její hlava nesmí ležet na patce.

Proč je hluboký předklon na škodu? Ohnutá záda vám při švihu nedovolí vytočit ramena tak, jak potřebujete. Pokud jste moc blízko míčku, nemáte dostatečný prostor pro správné provedení švihu.

Otevřený a zavřený postoj
Jestliže spojnice ramen ukazuje vlevo od cíle, rovina vašeho švihu není zcela správná. Jde zvenčí dovnitř. Výsledkem je slice, v horším případě odletí míček doleva mimo váš cíl.

Pozornost byste však měli věnovat také zavřenému postoji. Jde o problém zcela opačný. Spojnice ramen ukazuje vpravo od cíle a váš švih jde zevnitř ven. Potom hrajete draw nebo hook. Rána vám však může vyrazit i přímočaře doprava.

Nesprávné vedení hole při úderu
Pro rovnou ránu je stěžejní, aby v okamžiku udeření míčku byla hlava hole nasměrovaná k cíli. Důležitý je však také její pohyb. Ten by měl kopírovat linii vedoucí k jamce. Ne vždy se nám to ale povede, a tak jen smutně vyhlížíme míček na úplně jiné světové straně. Mezi letové trajektorie míčku patří následující.

  • Fade - trajektorie míčku stáčející se za letu mírně zleva doprava
  • Slice - trajektorie míčku stáčející se za letu výrazně zleva doprava
  • Draw - trajektorie míčku stáčející se za letu mírně zprava doleva
  • Hook - trajektorie míčku stáčející se za letu výrazně zprava doleva

Všechny tyto případy způsobuje špatná pozice hlavy hole, směr pohybu švihu, nebo jejich kombinace.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.