Kategorie

Nejčastěji porušovaná pravidla

Golfová pravidla nejsou zrovna relaxačním čtením, ta základní by však měl znát úplně každý, kdo si říká golfista. Řada hráčů je i přesto porušuje – buď nevědomky, nebo úmyslně. Většinou se tak děje při přátelských kláních, kde to skoro nevadí, ale na turnaji je to velký malér. Pojďme se tedy podívat, o jaká pravidla nejčastěji jde a co nám vlastně říkají.

Poskytnutí rady
„Čím jsi to hrál?“ Tato otázka je bez pochyb označována jako žádost o radu. Pokud druhý hráč odpoví, je rada na světě. Dávejte si na to v soutěžích pozor. Výjimkou je situace, kdy už oba hráči svůj odpal provedli.

Ptát se při hře smíte pouze na obecně známá fakta, jako jsou pravidla nebo vzdálenosti.

Založení v překážce
Pokud se chystáte hrát z území označeného jako vodní překážka, nezapomeňte, že jste za kolíkem a tudíž nemůžete založit hůl za balon. V písku ani ve vodě se nesmíte dotýkat povrchu.

V překážce nesmíte navíc ani manipulovat s volnými přírodními předměty, což je v poli zcela běžné.

Dropování u vodní překážky
Nepleťte si možnost spuštění míče pro žlutou a červenou vodu. Často se stává, že se hráči u žluté vody snaží dropovat na „dvě hole“. Tím ale porušují pravidla.

Naproti tomu se však hojně zapomíná na spuštění míčku na linii tvořenou fanglí a místem, kde původní míč naposled překročil hranici překážky.

Zlepšení postoje nebo polohy míče
Nesmíte si zlepšovat postoj nebo polohu balonu tím, že budete přenášet, ohýbat nebo lámat nepohyblivé předměty, stromy či nerovnosti v trávě.

Ztracený míč
Znáte všechny možnosti, které máte, pokud zahrajete míček mimo hřiště?

  • Hrát míč tak jak leží
  • Dropovat
  • Dropovat s jednou trestnou ránou

Jestli jste však hráli provizorním míčem, nemůžete udělat ani jedno výše uvedené. To se zkrátka musíte vrátit tam, odkud jste hráli poslední ránu.

Pamatujte také, že nesmíte hledat zatoulaný míč déle než povolených 5 minut. Čas se však měří až od chvíle, kdy se do hledání zapojí autor ztracené rány. Spoluhráči vám tak mohou pomoci mimo časový limit.

Provizorní míč
Pokud chcete hrát provizorní míč, musíte to jasně oznámit. Jinak by se váš míč počítal jako další rána. A kdybyste ten původní náhodou našli, hrát s ním nesmíte – hra s nesprávným míčem znamená další postih.

Nehratelný míč
Pokud nejste s to svůj míč odehrát, můžete se s připočtením jedné trestné rány vrátit na místo původního odpalu a hrát znova. Nebo ho s jednou trestnou spustíte do vzdálenosti dvou holí od místa, kde se ztratil.

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.