Kategorie

Resort Darovanský dvůr

Rozlehlý wellness Resort Darovanský dvůr najdeme přímo v srdci přírodního parku Horní Berounka, pouhých 50 minut jízdy z Prahy a 12 kilometrů od sjezdu z dálnice.
Celá lokalita je pověstná svojí přírodní krásou, neposednými meandry řeky Berounky a tichou zvlněnou krajinou s tajemnými lesy. Toto vše je zde stále znovu a znovu objevováno nadšenými návštěvníky, kterým se panoramatické výhledy nesmazatelně vryjí do paměti.
 

Resort vyrostl na místě bývalého poplužního dvora ze 17. století. Nejprve prošel citlivou rekonstrukcí, aby posléze nabídl všem zájemcům komplexní sportovní, hotelové i kongresové služby. Kongres&Golf hotel Darovanský dvůr nabízí kvalitní ubytování v samém srdci golfového hřiště, k dispozici je celkem 100 pokojů, z toho 68 v čtyřhvězdičkové kvalitě, jen o hvězdičku méně má dalších 32 pokojů. Dále zde naleznete dvě restaurace – sezónní ( letní ) restaurace je umístěna v historické budově s 300 let starou „černou kuchyní“ s původní pecí na domácí chléb, druhá restaurace se nachází v hlavní budově hotelu. Kongresový sál, s kapacitou 250 osob, lze variabilně rozdělit na šest menších přednáškových sálů. Podle potřeb je možné využívat nejmodernější audiovizuální techniku i dokonalé ozvučení celého prostoru. Celková maximální kapacita konferenčních prostor při divadelním uspořádání činí 300 osob.

V NÁHORNÍM SEDLE BEROUNKY
V bezprostředním okolí areálu resortu naleznete unikátní tipy na rodinné výlety. Jedním z nich je Dírecký vodopád, jehož výška je 3,1 metru, průtok vody 30 l/s a mohutnost 93 m.l/s, sklon80°. 

Cca 1,5km z hotelového nádvoří se nachází unikátní přívoz přes řeku Berounku. Loď je řízena převozníkem a pomocí motoru a vodícího lana je schopna převážet nejen pěší turisty, ale také osobní automobily. Krásnou a romantickou krajinou podél pravého břehu řeky Berounky stále na sever, po červené turistické značce, okolo tvrze Velká Rádná ke Kaceřovskému mlýnu, Žíkovu a hradu Libštejn až do obce Liblín.
Hrad Libštejn byl založen Oldřichem Tistou z Hedčan před rokem 1361. Koncem 14. století se po hradu píše významná větev rodu pánů z Kolovrat. Roku 1430 byl obléhán husity, poté byl rozdělen mezi dva majitele, a proto doplněn o nový palác. Roku 1590 uváděn jako pustý. Pod hradem je skalní vyhlídka a ten nejkrásnější pohled na řeku Berounku a její meandr.

Pro rodiny s malými dětmi je k dispozici Pohádkový statek Vranovice( 2km ). Nabízí možnost strávit příjemné chvilky v prostředí krásného venkovského statku spolu s pohádkovými bytosmi a strašidýlky. Víte, jaké pohádkové bytosti bydlely na statku, jak vypadá Smolíček Pacholíček, jak žijí vodníci či čertíci, co je to dřevožer? Odpovědi na tyto otázky získáte v pohádkové stodole, v níž se nachází pohádkové exponáty doplněné o stroje, nástroje, nářadí patřící k českému tradičnímu hospodářství a rukodělné výrobě.
 
Hráči golfu si dosyta užijí relaxaci a adrenalin přímo v areálu, kde mají k dispozici 27 jamek, jež jsou dokonalou kombinací linksového i parkového golfu. Hřiště nese pečeť skotského architekta Chrise Johnsona a každá z jeho tří devítek, Panorama, Svatá Anna a Jezírka, důkladně prověří herní dovednosti hráčů všech výkonnostních kategorií. Pro začínající hráče a zájemce  o golf je k dispozici veřejné devítijamkové golfové hřiště s jamkami v délce od 80 do 110 metrů. Nedílnou součástí resortu je rovněž golfový klub, který má v současné době téměř 500 členů. Těm Golf klub Darovanský dvůr nabízí výhodu téměř neomezené hry golfu s kombinací tří devítek, rozsáhlé zázemí pro klubový život, program benefitů poskytovaných majiteli resortu a pro juniory výuku golfu pod vedením profesionálního trenéra. 

KOUZELNÁ HRA VŮNÍ, HUDBY I SVĚTEL
Golfové hřiště je jen jednou z mnoha aktivit, které mohou hosté v resortu využít. K dispozici je hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty, fotbalové hřiště, venkovní solárně vyhřívaný plavecký bazén, bowling, laser game, laser shot, půjčovna horských kol, turistika po okolní krásné krajině podél řeky Berounky. Největším hitem mezi návštěvníky resortu se však stalo zcela jednoznačně designové wellness centrum Vitální svět. V tomto magickém prostoru, vybudovaném v antickém stylu na více než 300 m2 a zdobeném mozaikami, mramorem či nefritovým obkladem s antickými reliéfy, naleznete nejrůznější druhy relaxačních procedur, koupelí a inhalací. To vše je působivě umocněné kouzelnou hrou vůní, hudby a světel.  

Vitální svět Resortu Darovanský dvůr prezentuje nový životní styl, nabízí odpočinek od každodenních starostí, uvolnění, relaxaci a napomáhá tak obnovit fyzické i duševní zdraví člověka. Nejen díky tomu se Darovanský dvůr řadí mezi nejvýznamnější kongresové a sportovní resorty v České republice. Wellness se pomalu stává nezbytnou součástí našeho každodenního života, objevte tento kouzelný lék pro tělo a mysl i vy!

Využijte naši nabídku a užijte si letní dovolenou s celou rodinou v krásné, čisté a kulturní krajině u řeky Berounky.

DAROVANSKÝ DVŮR
Adresa: Darová 3, 338 24 Břasy
Tel.: +420 371 740 711
Web: www.darovanskydvur.cz
Email: golf@darovanskydvur.cz,
sales@darovanskydvur.cz
GPS: 49°50'19" N, 13°31'9,44" E

 

    

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.