Kategorie

Jak si díky vizualizaci vylepšit svoji golfovou hru.

Pokud jste na manažerské pozici nebo pracujete s lidmi v jiné formě, je pravděpodobné, že se s těmito tématy setkáváte i na firemních školeních nebo je dokonce znáte a to je úžasné!

Ptáte se proč? Důvod je jednoduchý. Jste o krůček blíže k využití těchto metod i na zlepšení vaší golfové hry! Dnes už není žádnou novinkou, že mnozí profesionální sportovci mají kromě silových a kondičních trenérů také svoje mentální coache, kteří jim pomáhají zvýšit koncentraci, efektivněji pracovat s cíli a zaměřit se na výsledek. 

Dr. Glen Albaugh, jeden z pionýrů mentálního coachingu v golfu věří, že  golfisti se nejvíce učí prostřednictvím rozvoje všímavosti, zpětné vazby a sebepoznávání. Na to, aby se mohli neustále zlepšovat, si potřebují uvědomit, kde se nacházejí a kam se chtějí dostat. 

Jednou z klíčových technik, s níž si můžete i vy efektivně vylepšit svoji hru, je právě metoda tvořivé vizualizace. 

Co to vlastně vizualizace v golfu je?

Jednoduše řečeno, je to proces představení si letu vašeho golfového míčku ještě před tím, než jej odpálíte. Samozřejmě i tu platí, čím detailnější představa, tím lepší výsledek. 

Pokud vám to přijde zvláštní a nevěříte tomu, aspoň to zkuste. Skepticismus odložte na chvíli bokem a dejte této stále oblíbenější metodě aspoň šanci. Možná nakonec budete ohromení více, než si dokážete představit. Ne nadarmo na ni nedají dopustit golfové legendy jako Tiger Woods i Jack Nicklaus. 

1. Stanovte si cíl

Stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout a vyberte golfovou hůl, která je na jeho dosažení nejvhodnější. V mysli si vyberte hůl přesně tak, jak si ji vybíráte také na trávníku. Věnujte pozornost detailům – postavte se v mysli na místo odpadlu, upravte postoj, přezkoumejte svoje pocity. Vše udělejte přesně tak, jako byste to dělali v realitě, protože víme, že kam jde pozornost, tam jde i energie a naše síla. 

2. Vizualizujte si svůj cíl

Předtím, než míček odpálíte, vizualizujte si jeho let od momentu, kdy se jej dotkla vaše hůl až po moment přistání na zemi. Jak vysoko poletí váš míček a kdy se začne točit? Chcete zahrát draw nebo fade? Jakou trajektorii si míček vybere? Porozmýšlejte nad těmito detaily předem a zahrňte je do svojí vizualizace. 

Představte si, jak stojíte nohama pevně na zemi, jak se při odpalu cítíte. Jste sebejistí s konkrétní představou jasně zakódovanou ve vaší mysli, nebo nikoliv? Čím konkrétnější vizualizace, tím lépe. Klidně zavřete oči a představte si ve své mysli co nejideálnější obrázek. 

3. Pusťte se do toho a vyhodnocujte

Když už přesně víte, jak by měl váš odpal vypadat, pusťte se do toho. Odpalte míček a pozorně sledujte, jak letí vzduchem. Shoduje se s obrázkem, který jste si vytvořili ve vaší hlavě, a nebo je třeba více trénovat? 

Zamyslete se na tím, jak jste se cítili a na co se zaměřila vaše mysl, když jste hráli dobře a naopak nad tím, kde byla vaše pozornost a jaké pocity jste prožívali při vašich horších odpalech. 

4. Opakujte opakujte, opakujte

Klíčem k úspěchu je pravidelný trénink během celé golfové sezóny. Tak, jako budování nových návyků, i práce s vizualizací je repetitivního charakteru a právě opakování a pravidelný trénink ji přetvoří v běžnou rutinu tak, že se stane vaším přirozeným, podvědomým návykem.

Ano, bude si to vyžadovat trpělivost a jiný přístup. Čas strávený mentální přípravou se vám postupně určitě vyplatí a efektivnější hra a nižší golfové skóre bude velmi pěknou odměnou za vaši odhodlanost a vytrvalost. 


Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Pokazde rychle a v poradku!

Overený zákazník,

Velmi doporučuji s ohledem na kvlitu, ceny a rychlost dodávky.

Overený zákazník,

Rychlé doručení

Overený zákazník,

Obsah tohoto webu je duševním vlastnictvím společnosti SVK Investments s.r.o. a je chráněn ve smyslu Autorského zákona č. 618/2003 Z.z. ve znění pozdějších předpisů a příslušnými platnými právními předpisy Slovenské republiky. Obsahem webu se rozumí grafický vzhled - design, obsahová platforma, logická struktura, textový i obrazový materiál a veškeré další informace a náležitosti webu. Publikování resp. další šíření části nebo celého obsahu tohoto webu jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu společnosti SVK Investments s.r.o. je výslovně zakázáno bez ohledu na uvedení či neuvedení zdroje.